02.09.19

Консультація для батьків «Адаптація дітей раннього віку».  Підготувала вихователь І молодшої групи Камінська Г.В.

Адаптація дітей раннього віку

Перший день
Приведіть дитину під час прогулянки та залишайтеся з нею увесь час, поки діти гуляють. Розмовляйте з вихователем, спонукайте дитину самостійно гратися з дітьми.
Якщо ви привели дитину у групу під час заняття чи гри будьте доступні для дитини, не залишайте її. Тривалість перебування дитини у дитячому садку – не більше 2 годин.
Після прогулянки заберіть дитину додому. Похваліть її за хорошу, чемну поведінку в першиц день у дитячому садку. Привітайте дитину та влаштуйте вдома маленьке свято « Перший день в дитячому садку»: сходіть із дитиною в кафе або парк атракціонів, весело проведіть час разом.
Обов’язково говоріть протягом дня про те, що сьогодні знаменитий день, а завтра ви знову підете в дитячий садок.

Другий день
Приведіть дитину перед прогулянкою, щоб вона погралася трохи у групі, відтак разом із іншими зібралася та вийшла на вулицю.
На цей раз залишайтеся осторонь – у роздягальній кімнаті, на певній відстані біля ігрового майданчика. Але не залишайте дитину саму, нікуди не йдіть. Тривалість перебування дитини в дитячому садку – 2 години. Якщо дитина виявить бажання побути довше, ніж у попередній день, - дозвольте це, але не змушуйте затримуватися.
Дорогою додому зробіть приємний сюрприз для малюка – купіть щось смачненьке, маленьку іграшку, погуляйте довше, ніж зазвичай тощо.
Удома продовжуйте обговорювати з близькими у присутності дитини, яка вона самостійна – вже ходить у дитячий садок!

Третій день
Прийдіть зранку. Спостерігайте за дитиною: чи варто залишати її в групі з вихователем, а самій відійти. Обов’язково скажіть: «Ти побудеш з вихователем і дітками, а я піду до магазину (на збори батьків, на роботу, на зустріч тощо). Я повернуся, коли ви підете гуляти, ми підемо додому».
Якщо дитина дуже тривожна і не відпускає вас, не йдіть. Намагайтеся домовитися з дитиною, щоб вона погодилася побути без вас.
Залишаючи дитину, в її присутності обміняйтеся номерами телефонів із вихователем. Наголосіть, що дитина може звертатися до вихователя, якщо захоче в туалет, пити або щось інше.
Прийдіть за дитиною на прогулянку. Швидше за все, вона захоче ще погратися з дітьми, можливо й пообідати. Тривалість перебування в дитячому садку регулюйте зважаючи на бажання і настрій дитини. Якщо вона хоче залишитися на обід, залишайте. Це – чудово!

Перший тиждень
У перший тиждень залишайте дитину в дитячому садку лише на півдня. Спати ще не залишайте. Якщо дитина сама проявить ініціативу – забороняти не потрібно! Підтримуйте будь-яку ініціативу дитини залишитися на довше. Хваліть дитину за те, що вона пішла в дитячий садок. Радійте разом з усіма близькими, що трапилася така подія!
Якщо правила садочка дозволять, дайте дитині з собою улюблену іграшку. Це зменшить тривожність, збільшить упевненість у своїх силах.
Влаштовуйте приємні сюрпризи, створюйте позитивні емоції після дитячого садка, але поступово зменшуйте інтенсивність. Якщо в перший день ви ходили разом їсти морозиво, каталися на каруселях, відвідували зоопарк, то в останній день тижня достатньо купити дитині маленький презент – олівці, наклейки, печиво, улюблений фрукт.
Правильно реагуйте на почуття дитини. Якщо вона плаче, не забороняйте і не заперечуйте її почуття. Скажіть, що ви розумієте, як дитині сумно, важко без мами. Нехай відчує, що ви приймаєте ці почуття, що вони нормальні.

Другий тиждень
Спробуйте домовитися з дитиною про те, щоб залишити її у групі до сну, поки ви підете на роботу чи у справах.
Приходьте за дитиною, коли вона ще обідає, та зачекайте, поки закінчиться обід. Хваліть за проведений день в дитячому садку, уважно слухайте і співпереживайте дитині. Упродовж тижня говоріть дитині, що інші діти залишаються в дитячому садку для денного відпочинку. Скажіть, що скоро і вона теж залишатиметься на денний сон і спатиме на власному ліжечку, а забирати її будете одразу після сну. Вона прокинеться, а ви уже на неї чекаєте! Запропонуйте разом сходити в магазин і купити гарну піжамку. Наприкінці тижня домовтеся з дитиною про те, щоб вона залишалася на денний сон. Прийдіть за нею трішки раніше, ніж вона прокинеться. У п’ятницю влаштуйте родинне свято «Два тижні в дитячому садку».

Третій тиждень і далі
Поступово збільшуйте тривалість перебування дитини в дитячому садку. Намагайтеся наполегливо переконувати її, домовляйтеся з дитиною. Щоб вона погодилася залишатися якнайдовше – до вечері, після вечері.
Якщо дитина не відвідує дитячий садок більше ніж 21 день, їй доведеться знову прйти всі кроки адаптації. Можливо, це відбудеться дещо швидше, ніж першого разу, але будьте готові до ще одного «Першого разу в дитсадок».

Успішної вам адаптації!


Немає коментарів:

Дописати коментар